Vítejte v našem podcastu "Malá domácí lékárna na dovolenou", který vám přináší užitečné informace a rady, jak si udržet zdraví během cestování.

Během dovolené se mohou objevit různé zdravotní potíže a nečekané situace, a proto je důležité mít po ruce osvědčené přírodní léčivé prostředky a znát jejich správné použití.

V našem podcastu vám představíme účinné recepty, tipy a triky, jak využít jednoduché a dostupné ingredience, abyste si vytvořili vlastní malou domácí lékárnu. Připravte se na různé zdravotní situace a užijte si bezpečnou a pohodovou dovolenou plnou zdraví a vitality. Připojte se k nám a objevte tajemství domácích léčivých prostředků pro vaše zdraví na cestách.

Zde je stručný přehled toho, co se v podcastu podrobně dozvíte. Poslechněte si jak to použít a v jakých případech vám to pomůže.

Ume kuličky

Když je špatně po jídle, poštípou komáři, klíště, odřeniny, únava za volantem - 3x denně. Používají se jako přírodní lék na trávicí problémy, detoxikaci organismu a posílení imunitního systému.

Tea tree tobolky

Nejsilnější přírodní anestetikum, ničí bakterie, plísně, záněty, opar, afty, akné, kožní infekce, bolení v krku, kašel, rýma. Drobné popáleniny, krvácení dásní. 

Tea tree olejíček

Na potírání. Silné antiseptické a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají při ošetřování kožních problémů, ran, akné a houbových infekcí.

Ume pasta

Malá sklenička nebo sáček. Antiseptická, proti virům, bakteriím, kvasinkám. Při začínající viróze. Proti stresu a únavě. Při poštípání, klíště. Pokud jsem dlouho na sluníčku. Slouží jako přírodní antibiotikum a antivirotikum, které podporuje trávení, reguluje pH v těle a posiluje imunitní systém.

Jablečný ocet

První pomoc při úpalu a úžehu - voda s jablečným octem. 1 lžička do sklenice vody. Nebo tobolky s jablečným octem. Používá se pro detoxikaci, podporu trávení, snížení hladiny cukru v krvi.

Brambor 14:30

1-2, nastrouhané na jemno, trochu mouky - uděláme placičku a použijeme na bolavé místo : když dostaneme angínu, něco oteče - vytahuje toxické látky.

Kuzu (kudzu) 15:40

Škrob z plané růže. Obrovská vitální síla a energie. Pomáhá srdci. 2 dl vody, pol lžíce kuzu, čajová lžička ume. 3x denně lžičku. 

Lněné semínko

Pomáhá při zácpě, uvaříme, vypijeme teplé.

Řasa kombu 22:10

špatně šlápneme, namožený kotník, namožené zápěstí, narazíme se - namočíme řasu na 2-3 hodiny a přiložíme na postižené místo 2-4 hodiny

Řasa nori

prevence a zhojení při pořeání. Desinfekce. U hlubší řezné rány. Nasliníme řasu a přiložíme na zraněné místo. 

Čaj Bancha

Je zásaditý, dodává energii, zlepšuje vitalitu. Jedná se o japonský zelený čaj s jemnou chutí a nízkým obsahem kofeinu. Má antioxidační účinky, podporuje trávení a zlepšuje celkovou pohodu.

Bachova květová esence Rescue

Při únavě, pokud stojíme v koloně, dlouhé čekání a cesty v letadle. Používá se pro zklidnění a redukci stresu, podporu emocionální rovnováhy a uvolnění mysli.

Repelent

Olivový olej, eterický olej tůja, rozmarýn, levandule po 20 kapkách, promícháme s trochou sojového mléka a používáme na ochranu proti hmyzu.

Oscillococcinum

Homeopatické granule, prevence různých virových onemocnění, pomáhá v zátěžových podmínkách, významně zkracuje délku onemocnění.

Makrobiotický léčebný talíř 1+2

Ing.Dagmar Lužná

Autor

Makrobiotické poradenství. Zbavte se zdravotních potíží - pomůžu vám

Napsala jsem pro Vás

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Uzdravte se jídlem!

Pojďte si promluvit, pomůžu vám!
Malá změna vašeho jídelníčku může udělat velkou změnu na vašem zdraví.